Wałki i pręty z tworzyw sztucznych

Dostarczamy naszym Klientom wysokiej klasy prefabrykaty, z których w późniejszych procesach technologicznych powstają m.in. komponenty maszyn wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, nowoczesna armatura teflonowa dla branży chemicznej czy trwałe tuleje dystansowe i koła prowadzące. Pręt oraz wałek z tworzywa sztucznego: poliamidu, poliacetalu i PTFE sprzedajemy w odcinkach o długości 0,5 lub 1 m. Dostępne jest bardzo szerokie spektrum średnic, od zaledwie kilku mm aż do 20-30 cm w zależności od rodzaju prefabrykatu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą materiałów konstrukcyjnych.

Pręty i wałki teflonowe o średnicy od 4 do 200 mm

Wyroby z tworzywa sztucznego PTFE są nie tylko całkowicie niepalne i charakteryzują się wyjątkowo niskim współczynnikiem tarcia. Przy produkcji uszczelek i elementów ślizgowych materiał ceniony jest również za swoją doskonałą odporność na ekstremalnie niskie i wysokie temperatury, a także większość substancji chemicznych. Wałki teflonowe nie tracą swoich właściwości nawet przy -200°C i +260°C, dzięki czemu nadają się do tworzenia części urządzeń i maszyn poddanych ogromnym obciążeniom termicznym. Podobnie jak poliamid PA6 Nanotechnologia, także i PTFE jest tworzywem sztucznym obojętnym fizjologicznie i nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością (posiada certyfikat PZH).

Poliamid i poliacetal w szerokiej gamie rodzajów

W ofercie dostępne są zarówno wyroby z tworzywa sztucznego PA wytłaczanego 6.6 + PE o niskim współczynniku ścieralności, jak i m.in. z dodatkiem dwusiarczku molibdenu poprawiającego właściwości ślizgowe. W odróżnieniu od teflonowych materiałów konstrukcyjnych wałek z poliamidu wykazuje wysoką sztywność, twardość oraz wytrzymałość zmęczeniową. Dzięki takim parametrom prefabrykaty z poliamidu są powszechnie używane przy produkcji rolek transporterów i kół pasowych. Wałki z POM C wyróżniają się na tle pozostałych tworzyw sztucznych minimalną absorpcją wilgoci i bardzo dobrą stabilnością wymiarową.

Zachęcamy do składania zamówień na materiały konstrukcyjne teflonowe, z poliamidu oraz poliacetalu. Oprócz wałków i prętów oferujemy też płyty i formatki oraz tuleje w przystępnych cenach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3