Wytrzymałe węże odciągowe

Tego rodzaju wyroby bardzo dobrze sprawdzają się w transporcie mediów o wysokiej ścieralności. Dostępny w sprzedaży poliuretanowy wąż odciągowy nadaje się do pracy z materiałami w każdym stanie skupienia. Można go wykorzystać zarówno do przesyłu zarówno mgły olejowej i różnorodnych gazów przemysłowych, jak i pyłów ceramicznych, szlamu czy roztworów wodnych. Ze względu na swoją doskonałą trwałość i o wiele wyższą odporność na ścieranie w porównaniu do produktów wykonanych z PVC, węże ssawne PU używane są ponadto na szeroką skalę do odprowadzania trocin i wiórów w przemyśle meblarskim oraz drzewnym.

Do istotnych atutów przewodów ssawnych zbrojonych spiralą stalową należy też trudnopalność, świetna elastyczność oraz gwarancja utrzymania właściwości nawet w przypadku wyjątkowo niskich temperatur. Warto ponadto podkreślić, że odciągowy wąż poliuretanowy jest antystatyczny, można go więc bezpiecznie stosować w kopalniach, sektorze chemicznym i innych miejscach, w których występuje wyższe niż normalnie ryzyko wybuchu bądź transportowane są łatwopalne materiały. Szeroka gama dostępnych średnic pozwala na łatwe dobranie odpowiedniego rozwiązania do konkretnego zastosowania w przemyśle.

Wytrzymałe węże odciągowe poliuretanowe z atestem PZH

Wyroby polecamy również do zakładów zajmujących się produkcją i przetwórstwem żywności. Średnio lekki wąż ssawny PU przeznaczony do transportu pneumatycznego i grawitacyjnego spełnia bowiem aktualnie obowiązujące wymogi określone w dyrektywie Unii Europejskiej 2002/72/EC. Prosimy jednak pamiętać, że prezentowane rozwiązania odciągowe nie zostały zaprojektowane pod kątem przesyłu tłuszczów stosowanych w przemyśle spożywczym i cukierniczym.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi rodzajami węży przemysłowych dostępnych w ofercie. Oprócz odciągowych i ssawnych produktów poliuretanowych można u nas zamówić także wysokiej jakości rozwiązania z kauczuku syntetycznego SBR/NBR oraz elastycznego polichlorku winylu. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat wyrobów, zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie.

Wyświetlanie jednego wyniku